Hakkımızda

Kilisemiz 1994 yılından bu zamana kadar düzenli olarak İsa Mesih’in öğretileri doğrultusunda yasalarla sağlanmış haklara dayanarak evlerde toplanıp ibadetlerini yapan bir topluluk olarak başladı. Büyüyen kilisemiz geçen zamanla daha geniş bir ibadet yerine ihtiyaç duyduğundan 2003’ten itibaren içinde bulunduğumuz binayı kullanmaya başladı. Kilisemizin üyeleri ciddi bir araştırmanın sonucunca Kutsal Kitap’ın öğretilerini benimseyen ve İsa Mesih’i kurtarıcısı kabul eden yerli kişilerden oluşmaktadır. ​​Kilisemiz esasen herhangi bir mezhebe ya da merkeze bağlı değildir. Mezhepten çok kilisemiz İsa Mesih’in İncil’de açıklanan sade öğretilerine sadık kalmaya çalışan bir topluluktur.

Ayrıca Türkiye’de bizim gibi kiliseler kardeşlik bağı içerisindeyiz. Kilisemiz özellikle samimi bir şekilde İncil’i araştırmak isteyen herkese açıktır. Bizce, din bir miras değil, kişisel bir seçimdir, dolayısıyla herkes doğduğu yer ne olursa olsun Allah’ın bağışladığı hür iradeyle tüm inançları karşılaştırıp gerçeği bulana kadar durmamalı. Çünkü eninde sonunda hepimiz Allah’a hesap vereceğiz, bu yüzden inandıklarımızdan emin olmamız gerekir.

Misyon ve Vizyon

Mesih İsa aracılığıyla Tanrı’nın sonsuz sevgisini tatmış ve kurtarışını kabul etmiş Protestan Hristiyanlarız. Topluluklarımız herkesle karşılıklı sevgi, saygı ve huzur içerisinde din ve vicdan özgürlüklerini yaşamayı arzulayan vatandaşlardan oluşmaktadır.

Misyon

Gerçek kimliğiyle Mesih İsa'yı tanımak, yaşayış ve davranışlarımızda O'na yansıtmak, öğrenmek isteyen herkese O'nu tanıtmak için varız.

Vizyon

İnsanları Tanrı ile barıştırmaktır. Bu vizyon ile insanlara daha doğru bir Tanrı anlayışı sunmak ve O'nun İsa Mesih aracılığıyla bizim için yaptıklarını anlatmak istiyoruz.

Soracaklarınız mı var?

Merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz her şeyi iletişim kanallarımız aracılığıyla bizlere sorabilirsiniz!

Başa dön